• Vybíjaná

• Dievčatá 5. - 6.ročníka sa zúčastnili už v poradí tretieho kola školskej športovej ligy vo vybíjanej. Našu školu reprezentovalo 14 dievčat: Hostačná, Kujanová, Brózová, Podhradská, Potúčková, Červená, Banásová, Andelová, Macúchová, Štefanková, Balejová, Čanigová, Kollárová, Paškuliaková.

Dievčatá napriek enormnej snahe zatiaľ všetky zápasy prehrali. Veríme, že sme sa zo zbytočných chýb poučili a v ďaľších zápasoch podáme lepšie výkony. Dievčatám ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy.

ŠPORTU ZDAR :)

• ŠKD - výška mesačného príspevku

• Milí rodičia,

od 01. apríla 2023 nadobúda účinnosť všeobecne záväzné nariadenie č. 3/2023, o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina.

Výška mesačného príspevku v ŠKD je od apríla 2023 15,00€ za jedno dieťa.

Peniaze prosím uhraďte svojim vychovávateľkám:

• suma za mesiace marec, apríl je 25€
            • suma za mesiace máj, jún je  30€.
          • Zbierame použité zubné kefky

• Naša škola sa stala zberným miestom na použité zubné kefky. Zbierame CURAPROX a ne-CURAPROX kefky. Budeme radi, ak sa Vás zapojí čo najviac. Koše ľahko nájdete, budú označené plagátmi. Náš cieľ je vyzbierať 800 ks kefiek. Kefky následne vymeníme za koše na separovaný odpad.

• Hviezdoslavov Kubín

• V dňoch 13. 2. a 15. 2. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 69. ročníka súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Žiaci svojimi pôsobivými prejavmi zaujali nielen porotu, ale aj ostatných spolužiakov. Spomedzi zúčastnených napokon porota vybrala tých najlepších:

Kategória II.

Poézia:

1. miesto: Adam Zemiak (6. B)

2. miesto: Simona Zuberová (5. B)

3. miesto: Oliver Neslušan (5. D)

Próza:

1. miesto: Krištof Kvašňovský (6. B)

2. miesto: Juraj Havrila (6. B)

2. miesto: Marián Zuziak (6. C)

3. miesto: Júlia Štefanková (5. B)

Kategória III.

Poézia:

1. miesto: Aneta Špircová (9. B)

2. miesto: Rudolf Harzek (7. B)

3. miesto: Miloš Králik (7. C)

Próza:

1. miesto: Agáta Machatová (9. B)

2. miesto: Laura Surňáková (7. B)

3. miesto: Sára Chudivániová (7. A)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemný umelecký zážitok a postupujúcim do okresného kola prajeme veľa šťastia!

• Hviezdoslavov Kubín 1.stupeň ZŠ - školské kolo

• Dňa 24.1. 2023 sa konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pre žiakov 1.stupňa ZŠ. Z druhého až štvrtého ročníka sa súťaže zúčastnilo spolu 18 žiakov, z toho 13 žiakov recitovalo poéziu a 5 žiakov prednieslo prózu.

Kategória poézia:

1.miesto: Jakub Blaha (4.A)

2.miesto: Paulína Mičurová (4.A)

3.miesto: Nina Martiniaková (2.A)

Kategória próza:

1.miesto: Tereza Lábajová (4.A)

2.miesto: Paula Pikorová (3.B)

3.miesto: Agáta Šugárová (2.A)

Žiaci prekvapili porotu nielen výberom úryvkov, ale hlavne prirodzeným a precíteným prednesom. Víťazi súťaže boli porotou ocenení knižnou odmenou.

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 8. 2. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovalo v rôznych kategóriách 7 žiakov. A máme 6 úspešných riešiteľov! Blahoželáme!

Miriam Potúčková (6. B) – 3. miesto

Liana Zubčeková    (8. B) – 3. miesto

Martin Červený   (8. C) – 4. miesto

Tomáš Dubovský (9. B) – 6. miesto

Juraj Havrilla      (6. B)  – 13. miesto

Tomáš Čižmárik ( 9. B) – 15. miesto

Takmer úspešná riešiteľka – Nela Rzeszotová (7. A).

Ďakujeme za reprezentáciu!

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• Dňa 25.1. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády 5. - 9. roč.

Našu školu reprezentovalo 9 žiakov 5. ročníka.

Úspešnými riešiteľmi boli: Hudák Richard – 3. miesto (5.A),

Andelová Ema (5.A), Herkeľ Leo (5.D), Štefanková Júlia (5.B),  Bujný Tomáš (5.A) a Zuberová Simona (5.B).

Všetkým blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.