• Slávnostné otvorenie atletického štadióna v Žiline

• Dňa 22.6.2022 sa žiaci 3.B zúčastnili na otvorení atletického štadióna na Veľkom Dieli. Boli sme súčasťou sprievodného programu, vyskúšali sme si beh cez prekážky a skok do diaľky. Absolvovali sme prvé kolo na novej dráhe, ktoré bolo neopísateľným zážitkom, zároveň nás potešilo umiestnenie našich žiačok:

Ellie Daru (6. miesto),

Martiny Hlubinovej (10. miesto),

Anabely Šimovej (12. miesto).

Deti mali veľkú radosť zo športovej aktivity. Získali sme pamiatku vo forme fotografie s bývalým olympijským víťazom z Ria Matejom Tóthom. Stretli sme sa s významnými osobnosťami, ktorými boli primátor mesta Žiliny, rektor Žilinskej univerzity, prezident Slovenského atletického zväzu, zástupca zhotoviteľa diela, tréneri Žilinskej atletiky, ako aj    s ďalšími osobnosťami  kultúry mesta Žiliny. Zúčastnili sme sa udelenia dekrétu Žilinčanke Alene Hejtmánkovej – Holárkovej,  ktorú uviedli do Siene slávy slovenskej atletiky. Žiakom   sa počas akcie venovali tréneri AC UNIZA Mgr. J. Valúch a E. Daru, ktorí zabezpečili aj občerstvenie pre našich malých športovcov.

Ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou tejto veľkolepej športovej akcie.

Tešíme sa, že budeme pravidelnými návštevníkmi tohto nového atletického štadióna v Žiline.

Mgr. D. Surňáková

• Ocenenie žiakov primátorom

• Dňa 22.6.2022 sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov ZŠ a ZUŠ na Radnici mesta Žilina primátorom.

Ocenený bol aj žiak našej školy Lukáš Andel (9.B) za výborný prospech, vzorné správanie počas celého štúdia  a úspešnú reprezentáciu v školských a okresných súťažiach.

• Little Responsible Citizens Are Reshaping Their Future

• Na konci šk. roka 2021/22 boli naši žiaci obdarovaní darčekovými predmetmi, ktoré získali z projektu Erasmus+: Little Responsible Citizens Are Reshaping Their Future, kde si zlepšili svoje jazykové zručnosti, naučili sa pracovať v programoch Google Disk, Canva, Bookcreator, Youtube, tvoriť plagáty a prezentácie, upravovať obrázky a fotografie, spracovávať videá. Tento rok sa nám podarilo absolvovať dve zahraničné strategické partnerstvá (Turecko, Chorvátsko), kde sme bližšie spoznali našich partnerov a ich kultúru. Vznikli nové priateľstvá a zážitky, na ktoré budeme všetci  dlho s úsmevom spomínať.

Prajeme Vám skvelé prázdniny a tešíme sa na nové spoločné aktivity, ktoré spolu v budúcnosti zažijeme!

Mgr. Dagmar Surňáková

• Rozlúčka so školským klubom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka so školským klubom.

Všetkým rodičom, deťom a priateľom ďakujeme za pomoc, podporu, milé slovo, drobné prekvapenia, ktorými ste nás odmenili nielen na záver školského roka. Prajeme vám všetkým krásne prázdniny a tešíme sa na vás v ďalšom roku. Vychovávateľky ŠKD:):)