• RECENTERING LEARNING – THE FOUR A´S OF MODERN LIFE

2020-1-FI01-KA229-066478_6

Znalosť a ovládanie cudzích jazykov patrilo vždy k podstatným charakteristikám vzdelanosti, a preto sa aj naša škola zapája do rôznych medzinárodných projektov.

S radosťou Vám oznamujeme, že naše úsilie bolo úspešné a naša škola sa zúčastní v tomto školskom roku 2020/2021 na medzinárodnom projekte Erasmus+ RECENTERING LEARNING – THE FOUR A´S OF MODERN LIFE, ktorý je určený pre žiakov 7. a 8. ročníka ZŠ. V rámci danej mobility spolupracujeme s partnerskými školami z Fínska, Chorvátska, Írska, Holandska Portugalska.

Tento medzinárodný projekt je zameraný na aktívne učenie sa žiakov, pri ktorom získavajú vedomosti vlastným aktívnym učením sa.  Celá mobilita je financovaná z projektových zdrojov.

Aktívne učenie sa cudzieho jazyka nielenže motivuje žiakov, ale vedie aj k rozvíjaniu ich samostatnosti a zodpovednosti za vlastné učenie sa, pričom sa rozvíja ich komunikačná kompetencia, ktorá je nevyhnutná pre reálny život.

Žiaci budú v zahraničí reprezentovať našu kultúru a krajinu, pričom budú mať jedinečnú príležitosť vidieť, spoznať a zažiť zvyky iných kultúr. Zdokonalia si nielen svoje jazykové schopnosti a vedomosti, ale získajú aj celkový pohľad na život v iných európskych krajinách.

Práca na projekte sa realizuje prostredníctvom záujmových krúžkov ERASMUS 2AERASMUS 2B, ktoré vedú Mgr. Adriána Šumská a Mgr. Jana Večeřová.

Celá naša mobilita a dané aktivity závisia od aktuálnych opatrení. Najväčší dôraz je kladený najmä na bezpečnosť žiakov a učiteľov.

Výsledkom našej práce a snahy bude vytvorenie slovníka a brožúry, v ktorej zhrnieme metódy aktívneho učenia sa žiakov. Zároveň zdokumentujeme aj jednotlivé národné športy, tance i piesne. Prácu Vašich detí si budete môcť pozrieť na našej školskej webovej stránke, Facebooku a Instagrame. Bude vystavená i v priestoroch školy.

Tím Erasmus 2 – Mgr. Jana Zubácka, Ing. Ida Berthotyová, ZŠ s MŠ Školská 49

1_RECENTERING_LEARNING_-_opis_projektu.doc