• Máj 2022

• Online hodina grafického dizajnu vedená partnerskou školou z Írska

Dňa 4.5.2022 sa uskutočnila online hodina s našimi zahraničnými partnermi. Viedol ju tím z Írska. Zúčastnili sa jej všetky partnerské školy. Tak ako všetky online hodiny boli zamerané na LCA princípy, tak aj spomínaná online hodina zahŕňala tieto princípy. Írsky tím si pripravil hodinu rysovania a grafiky. Úlohou študentov bolo navrhnúť a narysovať dom  a následne urobiť jeho nárys, pôdorys a bokorys. Bolo zaujímavé sledovať ako sa toho naši študenti zhostili. Náročnú úlohu zvládli podľa svojich možností a nám neostávalo nič iné, len ich pochváliť za výborne vykonanú prácu.

Online prednáška pani profesorky Gabriely Lojovej

Dňa 16.5.2022 sa o 17:00 hod. konala ďalšia online prednáška profesorky Lojovej. Pokračovala v objasňovaní LCA (učenie zamerané na žiaka). V téme „Ako sa stať lepším učiteľom?“ nám prof. Lojová predstavila učiteľa, ktorý je zameraný na svojich žiakov podľa spomínaného prístupu LCA. Rozvinula sedem hlavných princípov LCA, vysvetlila rozdiely medzi jednotlivými typmi učiteľov a porovnala tradičné učenie s učením zameraným na žiaka. Povzbudila nás, aby sme sa nebáli zmien a postupne si osvojovali LCA prístup. Po kvalitnej prednáške nám odpovedala na naše otázky. Na záver nám neostávalo nič iné, len sa poďakovať našej prednášajúcej a popriať jej veľa tvorivých síl.

Online hodina šermu vedená partnerskou školou z Portugalska

Dva týždne po online hodine z Írska sa 19.5.2022 konala posledná online hodina vedená tímom z Portugalska. V hlavnom meste Portugalska – Lisabone sa nachádza vojenská škola – ColegioMilitar, kde sa študenti učia mnohým zručnostiam. Naši portugalskí partneri si pre nás vybrali hodinu šermu. Nie je to preklep, oni sa naozaj venujú tomuto netradičnému športu. Študenti nám vysvetlili základné postoje a pravidlá tejto krásnej disciplíny. Samozrejme, že za slovami nasledovali praktické ukážky. Po dostatočnej príprave bol rad aj na ostatných žiakoch, ktorí dovtedy len sledovali so zatajeným dychom mladých šermiarov. Tí naši boli vybavení dlhými drevenými pravítkami, ale ich snaha sa šermu len podobala. No cvičenie robí majstra a preto nečudo, že po jednej hodine neboli schopní plynule zvládnuť šerm. Ale každé úsilie sa počíta a my ich chválime za odvahu vyskúšať si to!

Mgr. Adriána Šumská