• V kontakte s kožou

• Naša trieda 1.B v rámci projektu : „Zatočme s odpadom“ venovala mesiac máj téme: „Ako na špinu“. Najskôr sme spoločne diskutovali o tom, ako pomáhame rodičom s upratovaním. Potom sme sa zahrali na domácich detektívov a zisťovali sme, aké čistiace prostriedky máme v našich domácnostiach. Počet čistiacich prostriedkov a ich názvy sme si zaznamenali do tabuľky. V rámci našich aktivít sme spoznali aj výstražné značky na čistiacich prostriedkoch. Vysvetlili sme si ich význam, poučili sme sa o tom, ako bezpečne manipulovať s týmito prostriedkami a aké opatrenia treba dodržiavať pri ich používaní. Ďalej sme sa rozprávali o tom, aké účinky majú na naše zdravie a životné prostredie, ukázali sme si, ako treba správne triediť a recyklovať obaly od týchto prostriedkov. V ďalších aktivitách sme sa zoznámili s ekologickými čistiacimi prostriedkami, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu a zdraviu. Predstavili sme si niektoré značky a produkty, ktoré ponúkajú ekologické alternatívy. Na záver sme sa venovali prírodným čistiacim prostriedkom. Predstavili sme si používanie prírodných látok, ako sú ocot, sóda bikarbóna, kyselina citorónová, citrón. Dozvedeli sme sa, ako si môžeme pripraviť vlastné ekologické čistiace prostriedky. Na úplný koniec nášho skúmania a poznávania sme si vyrobili do našej triedy osviežovač vzduchu z vody, sódy bikarbóny a mätového esenciálneho oleja. Projekt Zatočme s odpadom nám pomohol naučiť sa a zamyslieť nad správnym životným výberom ekologických čistiacich prostriedkov a stať sa zodpovednými ekologicky zmýšľajúcimi jedincami. Tento projekt bol pre nás všetkých veľmi zaujímavým a obohacujúcim zážitkom.

Mgr. Jana Nigutová a žiaci I.B triedy