• LITTLE RESPONSIBLE CITIZENS

• Tento rok 2021/2022 naše  STRATEGICKÉ PARTNERSTVO ERASMUS+ pokračuje v projekte eTwinning pod názvom  Little Responsible Citizens Are Reshaping Their Future  3. Sme nadšení, že sa k nám tento rok pridali noví žiaci 5. – 6. ročníka našej školy. Pripravili sme pre nich niekoľko aktivít, kde si zdokonalia nielen jazykové zručnosti, ale aj:

1. Predstavenie sa

2. Fashion show

3. Vianočná pohľadnica

4. Mobilita v Turecku

5. Hmyz

6. Mobilita v Chorvátsku

7. Evaluácia projektu

____________________________________________________________________________________________

Október

Predstavenie sa

Na krúžku Erasmus+ sa naši žiaci naučili pracovať s Google Drivom. Vďaka týmto vedomostiam dokážu samostatne vytvárať a upravovať vlastné texty v anglickom jazyku, vkladať obrázky a videá do prezentácie v Powerpointe. Pri tejto aktivite bolo kľúčové, aby sa žiaci naučili vzájomne spolupracovať. Týmto Vás pozývame, aby ste sa zoznámili s tohtoročným tímom Erasmus 1AB.

Link na našu prezentáciu: INTRODUCTION

November

Módna prehliadka

Naši žiaci sa tento  mesiac stali módnymi ikonami. Každý z nich si sám vlastnoručne vytvoril jedinečné a nápadité modely z recyklačného materiálu. Nezastavila ich ani pandémia, vďaka ktorej túto aktivitu museli dokončiť doma. Záverečným výstupom bola prezentácia svojich štýlových modelov v anglickom jazyku. Bola následne spracovaná do módneho eBooku. Dovolíme si Vás aj touto cestou pozvať na našu módnu prehliadku.

ink na našu módnu prehliadku: FASHION SHOW

December

Novoročná pohľadnica

Spoločnými silami sme vytvorili návrh na vianočnú pohľadnicu, ktorá zahŕňala nielen aktivity, ktoré sme robili v minulom roku, ale aj novoročné prianie pre našich zahraničných priateľov. Finálnu úpravu a tlač sme nechali na profesionálov. Rozposielali sme ich mestu Žilina, školám a škôlkam, rodičom a fanúšikom našej školy. Využili sme aj komunikáciu poštou, aby sa vianočné pohľadnice dostali bezpečne k našim zahraničným partnerom.

Január

Online webinár

V tomto projekte získavajú zručnosti nielen naši žiaci, ale i učitelia. Tento mesiac p.uč. D. Surňáková pripravila webinár v ktorom sa zamerala na: Prácu v Google Drive – kde prezentovala, ako efektívne postupovať pri jeho používaní s týmto  web nástrojom.

Február

Recyklovanie - plagáty

Našou ďalšou aktivitou bola tvorba plagátov s témou recyklácia. Žiaci sa naučili pracovať s programom Canva, kde si vytvorili návrhy v anglickom jazyku, zamerané na recyklovanie. Plagáty sme rozmiestnili v okolí Závodia. Veríme, že sa Vám budú páčiť. Deti sa snažili pomocou plagátov vyjadriť svoj názor a zanechať odkaz  pre ostatných, lebo si uvedomujú dôležitosť tejto témy pre našu planétu Zem.

Link: These are our "RECYCLING POSTERS"

Marec

Prvá mobilita v Turecku

Hurá! Konečne sme sa dočkali našej prvej mobility strategického partnerstva Erasmus+ v Turecku. Boli sme plní očakávaní, ale aj obáv z nepoznaného. Táto skúsenosť vyšla nad naše očakávania. Mobilita v Turecku v nás zanechala veľmi dobrý dojem a sme šťastní, že sme sa mohli konečne osobne s našimi tureckými partnermi spriateliť. Žiaci, ktorí sa zúčastnili, spracovali svoje skúsenosti a zážitky do eBooku.