• Zápis do 1. ročníka
      • Základná škola s materskou školou, Školská 49 Žilina pozýva všetkých budúcich prváčikov a rodičov na zápis do 1. ročníka.
        Tešíme sa na Vás!
          • Matematicky klokan

Dňa 27.3.2023 sa uskutočnila medzinárodná matematická súťaž Matematický klokan. V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do súťaže v počte 177 žiakov. Medzi súťažiacimi bolo z 1. stupňa 89 žiakov a 88 žiakov z druhého stupňa. Pochvala patrí všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili. Úspešným riešiteľom blahoželáme a želáme veľa úspechov v ďalších matematických súťažiach.

• Naši žiaci víťazmi Školského pohára SFZ!

Športový komplex X-Bionic v Šamoríne hostil v polovici júna 8 víťazov krajských kôl vo veľkom Superfinále v súťaži Školský pohár SFZ - futbal žiakov ZŠ.

Žiaci našej školy Maximilán Dikoš, Miloš Králik, Matej Neveďal, Marko Ryšavý, Tomáš Turian, Jozef Urbánek (všetci 7.C), Mário Charamza, Juraj Kališ, Matúš Kvasnica, Samuel Sagan (všetci 6.C) prešli základnou skupinou ako nôž maslom a vybojovali si prvenstvo v skupine. Skvelú formu potvrdili v semifinále a následnom finále a zaslúžene sa tak radovali z celkového prvenstva.

• 1:0 pre nemčinu

8. júna sa na štadióne MŠK Žilina uskutočnilo finále súťaže 1:0 pre nemčinu. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej - jazykovej si šesťčlenné družstvá otestovali svoje znalosti v nemeckom jazyku a v druhej zase zmerali svoje sily vo futbalovom turnaji.

Naše žiačky a žiaci sa v silnej konkurencii tímov z celého Slovenska vôbec nestratili a tak v kategórii dievčat ako aj v kategórii chlapcov sa umiestnili na krásnom 2. mieste.

• Športové úspechy našich žiakov

Na Majstrovstvách SR v plutvovom plávaní sa náš žiak Jakub Munka (7.B) umiestnil na stupni víťazov vo všetkých štyroch disciplínach. Podarilo sa mu získať zlatú medailu v disciplíne 200BF, striebornú na 100BF a dve bronzové na 50BF a 400BF.

Katarína Senková (8.C) získala na MSR zlato v disciplíne 400PP, striebro v disciplíne 1500PP a tiež druhé miesto v štafete.

• MDD

Dňa 2. 6. 2023 sme na našej škole spoločne oslávili Medzinárodný deň detí. Jednotlivé ročníky si najskôr vzájomne premerali svoje sily v športových turnajoch. Súťažili v basketbale, florbale a vo vybíjanej. Okrem športových turnajov bolo v areáli školy pripravených veľa zaujímavých a zábavných stanovíšť, na ktorých žiaci a učitelia spoločne trávili čas rôznymi aktivitami. Odskúšali sme si aj nácvik prvej pomoci, streľbu zo vzduchových zbraní, bolo pripravené aj maľovanie na tvár, ale aj vedomostné hry či hudobno-rytmické cvičenia. Samozrejme, neobišla nás ani sladká odmena v podobe chutných nanukov. Zábavný program pokračoval aj v poobedných hodinách. Postavili sme skákací hrad a ďalej si užívali príjemnú atmosféru. Chceme sa však poďakovať všetkým pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom, ktorí pomohli pri príprave jedného z najobľúbenejších dní roka všetkých detí. Ďakujeme veľmi pek

• Žilina – moje mesto

Dňa 24. mája 2023 sa naši žiaci Juraj Havrilla a Krištof Kvašňovský zúčastnili súťaže Žilina – moje mesto. Súťažilo sa vo dvojiciach. Súťažiaci museli ukázať nielen svoje vedomosti o meste Žilina, ale aj orientačné schopnosti, pohotovosť a rýchlosť pri plnení úloh priamo v historickej časti mesta. Chlapci úspešne reprezentovali našu školu i seba a umiestnili sa na 3. mieste.

• Výsledky 5.kola Alfiády!

Naša škola sa v mesiaci máj zapojila do vedomostno zábavnej súťaže Alfiáda - Súťaž v programoch ALF FAMILY (Alfpédia + Alfbook + Alfík), kde sme spoločne bojovali o lukratívne ceny. Súťažilo sa v 3 kategóriách: ŽIAK, TRIEDA, ŠKOLA.

Body pre svoju triedu a školu sa získavali za každý vyriešený test z online testovania Alf, Alfbooku a tiež Alfíka.

• Flagfutbal

Dňa 30.5.2023 sa u nás v škole uskutočnil prvý ročník turnaja vo Flagfutbale. Pre nás bol tento šport donedávna neznámy, no veľmi rýchlo nás chytil za naše športové srdcia. Spoznali sme ho vďaka M. Čamatejovi (Ambasádor SAAF), ktorý nás na hodinách TEV zoznámil s jeho pravidlami a tréningami pred súťažou. Divízneho kola sa zúčastnilo šesť družstiev zo Žilinského kraja, v družstvách súťažili deti vo veku do 11 rokov. Páčilo sa nám, že v jednej päťke muselo byť jedno dievča a súčasťou súťaženia bola aj pani učiteľka. Náš tím sme vytvorili zo žiakov a žiačok štvrtého ročníka. Prvý zápas sme absolvovali so žiakmi ZŠ Lichardova. Bol náročnejší, pretože sme si prvýkrát vyskúšali hrať so súpermi. Síce sme ho prehrali, ale statočne sme bojovali v tímovom duchu. Druhý zápas proti nám nastúpila ZŠ Hôrky. Užili sme si aj tento športový súboj. O to viac nás potešilo, že sme ho vyhrali. Po občerstven

• Exkurzia vo Viedni

V rámci cudzích jazykov sme sa 22. mája 2023 vybrali lepšie spoznať hlavné mesto Rakúska – Viedeň. Exkurzie sa zúčastnili žiaci 7., 8. a 9. ročníka. Videli sme zaujímavé druhy živočíchov v Dome mora (Haus des Meeres) a oboznámili sa s históriou mesta. Nevynechali sme Pomník Márie Terézie, Hofburg, Morový stĺp či Stephansdom. Vrátili sme sa bohatší hlavne o množstvo zážitkov.

• Shakespeare´s Day

Tento mesiac sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž v anglickom jazyku Shakespeare´s Day. Žiaci tak mali možnosť predviesť svoje nadanie pri recitovaní ako aj pri ovládaní cudzieho jazyka v školskom kole. Výber ukážok bol veľmi kvalitný a mali sme možnosť vypočuť si poéziu i prózu. Ďakujeme za umelecký zážitok a blahoželáme víťazom.

Pondelok 29. 4. 2024